• პოლიციამ ქვემო ქართლში განსაკუთრებით დიდი ოდენობით  „ჰეროინი“ ამოიღო - დაკავებულ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივებისა და საუბნო სამმართველოების თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, ორი პირი: 1975 წელს დაბადებული მ.ა. და 1983 წელს დაბადებული მ.მ. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულები გარდაბნის მუნიციპალიტეტის ტერიტორიაზე, მ.მ.-ის მართვის ქვეშ მყოფი მიკროავტობუსით გადაადგილებისას შეაჩერეს. პოლიციამ, მათი პირადი ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცების სახით ამოიღო 42 შეკვრად დაფასოებული, „ჰეროინის“ შემცველი ნარკოტიკული საშუალება.

The officers of Detectives’ Division and District Inspectors’ Division under Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of jointly held operative-search and investigative activities, detained two persons: M.A. (DoB 1975) and M.M. (DoB 1983) for illegal purchase and keeping of drugs in, especially large quantities.
Law enforcers stopped detainees while they were moving on the territory of Gardabani municipality by the minibus owned by M.M. During the personal search and search activities held in a vehicle, police seized 42 packages of drug substance containing “Heroin”.
The investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities, article 260, VI part, sub-paragraph “A” of the Criminal Code of Georgia.